KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 12632309
nr 1263 2309
Harry Booström
(1917-1996), Sverige
Pastell, Signerad, Landskap, 11x19 cm
Harry Booström, född 1917 på Gotland, död 1996, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 1 juli 2019
kl 20:37:51
21/6 12:26:48
100 kr
29/6 17:48:07
Harry Booström
Läs mer om Harry Booström